Cami Mihrap Modeli Açıklamaları

Mihrap, camide imamın namaz kıldırırken cemaatin önünde durduğu, kıble yönündeki duvarın ortasında bulunan oyuk ve girintili yer.

Mihrap, günümüzde genellikle caminin kıble duvarı oyuk şekilde inşa edilerek ve çevresi de yazı veya diğer süs unsurları ile süslenerek yapılır. Çini, mermer veya ahşaptan yapılan ve sanat değeri oldukça yüksek mihrâplar vardır. Cami zemininden 15-20cm. yüksek yapılanlarına da rastlanır.

Mihrap cemaat açısından en çok dikkat edilen yerdir. İmam’ın namazı kıldırdığı kıbleye inşa edilir. Bir açıdan camiyi mihrap gösterir. Mihrap caminin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Diğer cami mobilyaları ile uyum içinde olmalıdır.

Kısayollar

Ahşap Zanaat tarafından üretilen diğer Cami Mobilyalarına aşağıdaki bağlantıdan bakabilirsiniz.

Etiketler

Cami, Cami Mobilyası, Cami Mobilyaları, Cami Mobilyası Fiyatları, En Uygun Cami Eşyaları, Kürsülük, Korkuluk, Minber, Mihrap, Cami Eşyası, Siteler Cami Mobilyaları, Sıfır Minber Fiyatı, Ahşap Mobilya, Ahşap Cami Mobilyası, Ahşap Minber, Tahta Minber, Minber Fiyatları, Ahşap Mihrap, Tahta Mihrap, Mihrap Fiyatları, Ahşap Kürsü, Tahta Kürsü, Kürsü Fiyatları, Ahşap Kapı, Tahta Kapı, Kapı Fiyatları, Ahşap Müezzinlik, Tahta Müezzinlik, Müezzinlik Fiyatları, Eşya, Fiyat, Bakım, Cami Hizmetler, Bakım, Köy, Kasaba, Mescit, Mescit Eşyası, Mescit Mobilyası, cami işleri,cami minber,cami mihrap,

Kaynakça

Cami Bilgileri – Cami Videoları – Cami Araması – Diyanet İşleri

Cami Mobilyaları
Cami Mobilyaları

Similar Posts