İçeriğe geç

Cami Mobilyaları ve Eşyaları

cami resmi

Cami Mobilyaları ve Eşyaları Açıklamaları

Camilerin esas camî ve avlu gibi iki bölümü vardır. Esas camî; mihrap, minber, vaiz kürsüsü ve dikdörtgen oylumun üzerini örten kubbe ve yan kubbelerden meydana gelir. Minareler esas camînin dış duvarlarına ya da iç avlu duvarlarına bağlanmıştır. Son cemaat yeri esas camînin giriş kapısı olan yüzünde bulunur.

Camilerde pek çok eşya bulunur bazıları caminin ve bölgenin ihtiyaçlarına göre bulunur. Bunun dışında pek çok eşya standarttır. Müezzinlik, Mihrap, Minber gibi ahşap eşyalar standart olarak her camide bulunur. İslamiyette namaz kılmak için zorunluluk olarak görülmez. Bununla birlikte binlerce yıldır gelen islam ve cami kültürü zamanla bu eşyaları standart saymıştır.

Kısayollar

Ahşap Zanaat tarafından üretilen diğer Cami Mobilyalarına aşağıdaki bağlantıdan bakabilirsiniz.

Etiketler

Cami, Cami Mobilyası, Cami Mobilyaları, Cami Mobilyası Fiyatları, En Uygun Cami Eşyaları, Kürsülük, Korkuluk, Minber, Mihrap, Cami Eşyası, Siteler Cami Mobilyaları, Sıfır Minber Fiyatı, Ahşap Mobilya, Ahşap Cami Mobilyası, Ahşap Minber, Tahta Minber, Minber Fiyatları, Ahşap Mihrap, Tahta Mihrap, Mihrap Fiyatları, Ahşap Kürsü, Tahta Kürsü, Kürsü Fiyatları, Ahşap Kapı, Tahta Kapı, Kapı Fiyatları, Ahşap Müezzinlik, Tahta Müezzinlik, Müezzinlik Fiyatları, Eşya, Fiyat, Bakım, Cami Hizmetler, Bakım, Köy, Kasaba, Mescit, Mescit Eşyası, Mescit Mobilyası,

Kaynakça

Cami BilgileriCami VideolarıCami AramasıDiyanet İşleri

Cami Mobilyaları
Cami Mobilyaları
05432048678